Prywatne pożyczki pod weksel – wady i zalety

Osoby w trudnej sytuacji finansowej często pozostawione są samym sobie. Duże zadłużenia sprawiają, że nawet większość firm pożyczkowych odmawia udzielenia zobowiązania. Czy jedynym i słusznym rozwiązaniem jest pożyczka prywatna na weksel? Nie zawsze. Trafiając na uczciwego inwestora można uregulować zaległości i wyjść z długów. Jednak znalezienie takiego już nie jest takie proste – niezbędne jest zachowanie dużej ostrożności.

Wady prywatnej pożyczki dla zadłużonych

Prywatnych inwestorów nie obowiązuje prawo, to znaczny, że mogą w umowach zawierać, co tylko chcą i żaden paragraf im nie straszny. Oferty firm pożyczkowych ograniczone są ustawą antylichwiarską, która między innymi precyzuje wysokość kosztów pozaodsetkowych, nakazuje zwrot odsetek w przypadku spłacenia pożyczki przed terminem czy nakazuje oferować tylko takie rodzaje ubezpieczeń i kosztów dodatkowych, które działają na korzyść pożyczkobiorcy. Inwestorzy prywatni mogą natomiast działać dowolnie, co często nie jest powiązane z korzyściami dla zadłużonych.

Zalety prywatnej pożyczki dla zadłużonych

Rozwiązanie to powinno być ostatecznością, na którą decydujemy się po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości. Jeśli każda instytucja bankowa i pozabankowa odmówi udzielenia wniosku, pożyczka prywatna na weksel może być jedynym wyjściem z sytuacji. Prywatni inwestorzy nie mają dostępu do baz, dlatego skorzystać mogą również ci klienci, którzy mają negatywną historię kredytową.

Pożyczka prywatna na weksel – czy warto?

Pożyczka od rodziny to częsty sposób na poprawienie swojej sytuacji finansowej i wyjście z długów. Nie zawsze jednak członkowie rodziny czy przyjaciele dysponują kwotami wysokimi na tyle, by były wstanie objąć wszystkie zaległości i zadłużenia.

Reply