Pożyczki przez internet na dowód – co warto wiedzieć?

Firmy pożyczkowe znane i cenione za minimum formalności szukały rozwiązań, które pozwoliłyby jeszcze bardziej uprościć procedurę ubiegania się o pożyczki na dowód przez internet i rozpatrywania wniosku. Wykorzystując wskazówki polskiego prawa zrezygnowały z oceny zdolności klienta w bazach na rzecz krótkiego oświadczenia o dochodach. Ten krok pozwolił stworzyć produkt finansowy, znany jako chwilówka, który nie wymaga żadnych innych dokumentów poza dowodem osobistym.

O oświadczeniu słów kilka

Każda instytucja finansowa zobowiązana jest przez polskie prawo do oceny ryzyka, jakie związane jest z udzieleniem zobowiązania konkretnemu klientowi. Każdy przypadek musi być rozpatrzony indywidualnie, a możliwości jest wiele. Art. 9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715) wskazuje, że:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.

Taka dowolność pozwoliła instytucjom finansowym wybrać. Banki zdecydowały się na bazy, dlatego widnienie w nich jest powodem odmowy, natomiast wiele firm pożyczkowych postanowiło wymagać od swoich klientów jedynie oświadczenia o dochodach, w którym wskazują ich wysokość oraz sumę miesięcznych wydatków.

Pożyczki przez internet na dowód krok po kroku

  1. Wybranie korzystnej oferty
  2. Złożenie wniosku o przyznanie pożyczki na dowód przez internet
  3. Złożenie oświadczenia o dochodach w formie pisemnej podczas wypełniania formularza lub słownej podczas rozmowy z przedstawicielem firmy pożyczkowej
  4. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego niezbędnego do potwierdzenia danych z dowodu osobistego
  5. Oczekiwanie na decyzję firmy pożyczkowej – jeśli będzie pozytywna, pieniądze trafią na wskazany rachunek bankowy w ciągu maksymalnie kilku godzin.

Reply