Pożyczka bez konta – jak wziąć i w jakich okolicznościach się sprawdzają?

Wydawać by się mogło, że nieposiadanie konta bankowego we współczesnym świecie jest praktycznie niemożliwe. Nawet starsze pokolenia świetnie sobie radzą z obsługą bankowości internetowej, więc jaki sens mają oferty pożyczek bez rachunku w banku? Okazuje się, że całkiem spory. Korzyści takiego rozwiązania jest wiele, szczególnie w przypadku wyjątkowych sytuacji, natomiast uzyskanie tego rodzaju zobowiązania nie jest trudne.

Sytuacje, w których pożyczka bez konta jest rozwiązaniem

  • Nie posiadam rachunku bankowego – według raportu Polska bankowość w liczbach. I kwartał 2019 banki prowadzą 33,1 mln kont osobistych, a 17,2 mln klientów aktywnie korzysta z bankowości internetowej, to wciąż wiele osób nie posiada własnego rachunku bankowego. Uzyskanie pożyczki bez konta możliwe jest więc tylko w banku, z wypłatą gotówki do ręki lub poprzez internet, ale z czekiem GIRO, za pomocą którego możliwe jest wypłacenie pieniędzy.
  • Nie posiadam żadnych środków na koncie – wykonanie przelewu na 1 gr lub 1 zł jest niezbędne przy pożyczkach online. W ten sposób można potwierdzić swoją tożsamość, a więc i dane wskazane we wniosku z dowodu osobistego. Rozwiązanie to wprowadzono w celu zmniejszenia ryzyka związanego z wyłudzeniami kredytów. Wcześniej można było wziąć kredyt na dowód, dlatego każdy, kto miał dostęp do danych na nim zawartych mógł zaciągnąć na nie zobowiązanie.
  • Mam zajęcie komornicze – w takiej sytuacji każde dodatkowe środki zabierane są na poczet długu. Wielokrotnie pożyczka bez konta przeznaczona jest na spłacenie bieżących rachunków i uniknięcie tym samym kolejnych problemów finansowych.

Pożyczka bez konta krok po kroku

  1. Wypełnienie formularza na stronie internetowej – wciąż niewiele instytucji oferuje tego typu produkty finansowe, jednak warto zapoznać się z dostępnymi i wybrać taki, który będzie najkorzystniejszy.
  2. Dostarczenie czeku GIRO przez kuriera – przed odebraniem niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.
  3. Odebranie gotówki w oddziale Poczty Polskiej – tam również należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Inaczej pieniądze nie zostaną wypłacone.

Reply