Konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem-Jak ją przeprowadzić?

Zadłużenie powstaje najczęściej w wyniku zaciągnięcia kilku niewielkich zobowiązań, których całkowita suma comiesięcznych rat przekracza możliwości finansowe pożyczkobiorcy. Gdy ilość comiesięcznych opłat z tytułu pożyczek i kredytów jest zbyt wysoka i powstaje ryzyko zadłużenia się, konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem może być wyjściem własnie dla ciebie .

Na czym polega pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych?

To jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, które poprawiło sytuację finansową wielu klientom banków i firm pożyczkowych. W skrócie proces ten polega na zamienieniu kilku rat na jedną, małą, możliwą do spłacania. W rzeczywistości firma pożyczkowa „odkupuje” zobowiązania, które spłaca, w zamian za co klient reguluje tylko jedną ratę i jest zobowiązany tylko wobec tej jednej instytucji. Warto jednak zauważyć, że wiele instytucji zarówno bankowych, jak i pozabankowych chętniej konsoliduje zobowiązania, jeśli nie doszło jeszcze do powstania zadłużenia. Dlatego w celu uzyskania pomocy w takiej formie, lepiej zgłosić się do wierzyciela wcześniej. Osoby zadłużone nie zostały jednak całkowicie pominięte, ponieważ wiele firm pożyczkowych ma dla nich specjalnie przygotowaną ofertę.

Jak korzystnie wziąć pożyczkę konsolidacyjną?

Liczba dłużników w Polsce rośnie z roku na rok. W 2017 wynosiła 2 683 598, natomiast w 2016 o niemal 100 000 osób mniej. Możliwość skorzystania z pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych to dla większości z nich rozwiązanie problemów. Należy jednak pamiętać, że konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem powinna być dostosowana do możliwości, inaczej zadłużenie zamieni tylko swoją formę. Należy zatem:

  • przeanalizować swoją sytuację finansową i wyciągnąć wnioski, dzięki którym uniknie się kolejnego zadłużenia
  • ustalić kwotę pożyczki konsolidacyjnej, która obejmie wszystkie posiadane zobowiązania
  • ustalić wysokość comiesięcznych rat dostosowaną do posiadanych dochodów
  • wybrać korzystne warunki, takie jak możliwość odroczenia terminu spłaty, wydłużenia go czy wakacji od pożyczki.

Reply