3 zalety pożyczki bez BIK dla zadłużonych

Opinie o pożyczkach bez bik i instytucjach pozabankowych z roku na rok są coraz bardziej pozytywne. Wcześniejsza niechęć spowodowana lukami w prawie obecnie zamienia się w dostrzeganie zalet rozwiązań, które w przypadku banków nie są dostępne.

1. Gwarancja bezpieczeństwa

Wspomniane luki w prawie zostały uzupełnione wraz z wejściem w życie tzw. ustawy antylichwiarskiej. Szymon Zięba na blogu Rekin Finansów podkreśla cel zmian w prawie jednym zdaniem:

Głównym celem uchwalenia ustawy antylichwiarskiej było wyeliminowanie nieuczciwych praktyk stosowanych przez część firm udzielających kredytów konsumenckich, które nie muszą mieć zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności.”

Dodatkowo:

Chodziło głównie o zwiększenie poziomu ochrony klientów instytucji finansowych. […] ustawa wprowadziła przede wszystkim limit pozaodsetkowych kosztów kredytu oraz mechanizm, który znacząco miał ograniczyć proceder rolowania długu i podbijania w ten sam sposbów jego całkowitego kosztu”.1

2. Pożyczka bez BIK dla zadłużonych również online

Nie ma konieczności udawania się osobiście do placówki firmy pożyczkowej, ponieważ wniosek można złożyć za pośrednictwem strony internetowej instytucji pozabankowej. Procedura jest niezwykle prosta i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy wskazać swoje dane w formularzu oraz wypisać oświadczenie o dochodach, które jest niezbędne w przypadki pożyczki bez BIK dla zadłużonych. Kolejnym etapem jest pozytywne przejście przez proces weryfikacji. Po jej zakończeniu pieniądze trafiają na rachunek bankowy.

3. Pomoc w wyjściu z długów

Dobrze wykorzystana pożyczka bez bik to sposób na uporanie się z problemami finansowymi. Pożyczka dla osób zadłużonych bez bik to w wielu przypadkach doskonała alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego. Dłużnicy posiadający kilka mniejszych zobowiązań i zaległości przy pomocy większej kwoty uzyskanej w ramach zobowiązania mają możliwość uregulowania wszystkich długów i płacenia jednej, mniejszej, dogodnej raty.

Reply